מבוא לחשיבה מקיימת 

“תזרע מחשבה, תקצור מעשה,
תזרע מעשה, תקצור מנהג,
תזרע מנהג, תקצור אישיות,
תזרע אישיות, תקצור גורל.”
                                    – אמרה מזרחית מסורתית

מוזמנים להצטרף אלינו לקורס מבוא לחשיבה מקיימת
מחזור אביב 2021
4 מפגשים בימי שישי בין 09:00 ל-14:00
(אם תרצו שהקורס הבא יהיה ביום אחר, כתבו לנו)

שדמאמא היא קהילה אקולוגית אשר חוקרת ומתנסה כבר למעלה מ-7 שנים. הקורס הזה מנגיש את העקרונות של תפיסת עולמנו.

דרך חשיבה מקיימת, נוכל לראות, לתכנן ולעשות את השינויים שאנחנו רוצים בחיינו לעבר אורח חיים מקיים יותר, תוך מתן הכרה וכבוד למקום בו אנו נמצאים היום; בלי שיפוטיות עצמית אלא מתוך חמלה לעצמנו ולאחרים.

אורח חיים מקיים מיטיב עם גופינו, נפשינו, מערכות היחסים שלנו, הסביבה הקרובה שלנו והטבע שתומך בקיומינו. הוא מאפשר לנו לחיות בהרמוניה, ולאורך זמן, יחד עם האתגרים שהחיים מביאים לנו והאתגרים שניקח על עצמינו. הוא מניע לפעולה ממקום פנימי ובריא.

בקורס נתייחס גם לאקולוגיה, התחממות גלובלית, משבר האקלים ואקטיביזם בצורה הוליסטית ומחוברת לחיינו אנו.

כל מפגש כולל:

 • 5 שעות באווירה המיוחדת של שדמאמא, מוקפים טבע
 • שיעור תנועה, לימוד מעמיק והתנסות מעשית
 • ארוחת צהריים מלאה ומגוונת המבוססת על חומרי גלם איכותיים, אורגניים ומקומיים.
 • תה, קפה, פירות ונשנושים במהלך היום
 • צ'ופרים לקחת הביתה: פסטו מהליקוט, שוקולד מעשה ידיכם ועוד
 • סל ירקות אורגני לשבת בסוף היום
 • דפי מידע על הנושאים שעסקנו בהם, אליהם תוכלו לחזור בעתיד
 • המלצות לסרטים וחומר לקריאה והעשרה

סילבוס:

 • מפגש ראשון: היכרות עם שדמאמא, חיי הקהילה, ושיעור על כוחה של חשיבה.
 • מפגש שני: סדנת ליקוט צמחי בר למאכל ולמרפא. שיעור על אחריות רגשית.
 • מפגש שלישי: שיעור על צרכנות אחראית והכנת שוקולד אתי ואיכותי.
 • מפגש רביעי: יוגה, מדיטציה, תקשורת בינאישית וזמן ללא מילים ביער.

 עלות הקורס היא 960 ש"ח (800 בהרשמה המוקדמת).

אם העלות היא אתגר בשבילכם, דברו איתנו ונמצא דרך.

 

מעניין אתכם?
שלחו הודעת וואטסאפ לאורי לתיאום זמן שיחה, או פשוט התקשרו 050-7613740.

 

המלצות המשתתפים

 

להלן המלצות המשתתפים שהשתתפו בקורס האחרון שהתקיים במבנה של 4 מפגשים בימי רביעי למשך 9 שעות כל מפגש. הקורס שינה את שמו במחזור הזה.

מיה, ראשל"צ
 

"בארבעה מפגשים אורי וחברי קהילת שדמאמא הצליחו לעורר אותי ולבצע חיבורים שנראו לי עד היום בלתי אפשריים. כה פשוט לאהוב את האדמה ואת מעיין החיים שנובע ממנה ואנו בוחרים לברוח אל מקום אחר.  שיעורי התנועה גרמו לגופי להתגמש ולא לפחד לגעת באדמה. עבודת האדמה נראתה פתאום פחות מפחידה ומעגלי השיחה והשיתוף היו מנוע מקדם אל הלב ומשם החוצה אל העולם. הארוחות היו מושלמות וכיפיות. הקורס מומלץ לכל מי שרוצה לפקוח עיניו, להבין  את המשמעות של קיומינו בעולם הנוכחי, להתחבר אל האדמה, אל פשטות העשייה, להצליח לחבר חזרה את כל חלקי עצמו ולהתבונן בזה באיטיות, בשלווה, כמו זרע שנובט בהצלחה ומתרומם מן האדמה.

תודה על כל האהבה"

 

שרון, ר"ג

"כששמעתי על הקורס "מבוא לקיימות הוליסטית" חשבתי שההסבר מעניין אותי מאוד אבל בטח זה יהיה קורס שאנטי באנטי של כל מיני רוחניקים. מה שמצאתי, זה קבוצה של אנשים מאוד ענייניים, שאיכפת להם מהסביבה, מהעולם ובכלל. גיליתי עולם בו אנשים שונים זה מזה יכולים להתחבר בעשייה לטובת הכלל. גיליתי אנשים שונים ומגוונים שמוכנים דרך דוגמא אישית לחולל שינוי בצעדים קטנים אך משמעותים. על עצמי למדתי המון. למדתי להתבונן על הסובבים אותי, על הסביבה ועל עצמי בעיניים רכות יותר בעלי חמלה שלא ידעתי שיש בי. הייתי ממליצה לכל מי שרוצה לראות השקפת עולם אחר לבוא וללמוד. החומר על קיימות היה חדש יחסית עבורי, ועורר בי עוד שאלות וחומר למחשבה. שווה לנסות."

 

רעות, יבנה

"החלטתי להצטרף כמה ימים לפני שהתחיל הקורס ולא התחרטתי!!

הקורס אפשר לי להפגש עם אנשים מיוחדים ומעניינים שיש לנו נושאים וערכים משותפים.

אהבתי מאוד את שיעורי הריקוד/ יוגה, את הדיונים בנושאים השונים, שכן זה אפשר לי להכיר עוד זוויות ראיה של אנשים אחרים, ואת הארוחות הצהרים המופלאות.

כמי שגרה בעיר, יוצא לי לעיתים רחוקות לפגוש אנשים שמתעניינים בנושא קיימות כמוני.

נהנתי מאוד וחיכיתי לכל מפגש ושמחה על החיבורים המיוחדים שנוצרו לי עם האנשים שעכשיו אני יכולה לקרוא להם חברים.

תודה לכם!"

משה, מושב שדמה

"אני נפעם מהחוויה שעברתי בקורס מבוא לקיימות הוליסטית ומהפגישה אתכם – קהילת שדמאמא המקסימה.

בקורס עיסינו את הלב במתנות ירוקות בגווני אדמה, בריח לואיזה ולימונית עשבים ובוץ, וברוח מלטפת.

התחברתי – הגוף והנשמה, לחבריי בסדנה, לפשטות, חמלה לצומח ולחי באשר הוא, לנתינה ושפע.

למדתי לאהוב ולחוות את ערכי הקיימות בשמירה על מגוון ביולוגי בכדור הארץ, האחריות האישית בצרכנות ומחזור, ההקשבה ואפשרויות הקהילה לשנות.

אתם בשבילי, קהילת שדמאמא במתחם המקסים, דוגמה אישית וקהילתית לאפשרות של שינוי.

מאחל הצלחה בהמשך הדרך – אוהב, משה אבני."

 

אודות שדמאמא

שדמאמא ממוקמת במשק 43 במושב שדמה, בישובי גדרות, בין יבנה לגדרה, כחצי שעה נסיעה מת"א. במקום קיים יער מאכל בן 6 שנים המשתרע על שטח של כ-18 דונם. קהילת שדמאמא כוללת אנשים המתגוררים בשטח החווה וחולקים מרחבים משותפים ואלו שגרים מחוצה לה ומגיעים בתדירויות משתנות. אתם מוזמנים להצטרף לשבט הקטן שלנו, גם אם רק לרגע. 

אודות המנחים

אורי מילמן, 41, מהמקימים של שדמאמא, חי בה ב-7 שנים האחרונות והמוביל של הקורס. אורי היה בעולם ההייטק מ-2007. אמנם ההייטק שירת אותו, אך בשנים האחרונות הרגיש שהוא מבזבז את זמנו ויכולתיו במקום הלא נכון. בהדרגתיות הוא הוריד אחוזי משרה עד שב-2018 עזב את ההייטק לגמרי. מאז אורי מקדיש את עצמו לדברים שחשובים לו: יצירת מקום לאדם, חיבור לטבע, חינוך לקיימות וחשיבה עצמאית. העבודה הפנימית חשובה לאורי לא פחות מכל יצירה חיצונית, ויש לו ברזומה סדנאות עומק שעזרו לו להכיר את עצמו יותר, וכמו כן קיבל השראה מספרים. אורי הוא אוטודידקט, וצבר הרבה מהניסיון שלו דרך ניסוי וטעיה. במהלך שנותיו בשדמאמא הוא צבר ידע בבניה באדמה, הקמת שירותי קומפוסט, פריסת מערכות השקיה, תכנון יער מאכל, שתילת עצים, עבודה בעץ, ריתוך, חשמל ועוד. הוא אוהב לרקוד, מתרגל יוגה, ולא מפחד לטעות. 

מיכל ניב, 38, הגיעה לשדמאמא יחד עם אורי ב-2013 והובילה את המהלכים הבינאישיים בקהילה עד 2016, אז עזבה לארה"ב עם בן זוגה. ב-2019 חזרה, וכיום היא אמא לסקויה בת ה-10 חודשים. גם היום מיכל לוקחת חלק פעיל בהובלת התהליכים הבינאישיים בקהילה. מיכל שותפה בחברת ReForest, שמייעצת ומקימה יערות מאכל ברחבי הארץ. מיכל תעביר יחד עם אורי את השיעור בנושא תקשורת בינאישית.

מורן זילברברג, 39, אמא לאורי בת ה-8 ודרור בת ה-5. רקדנית, יוצרת ומורה למחול, גרה בשכנות לשדמאמא ומהווה חלק מהקהילה בשנתיים האחרונות. למדה הנחיית קבוצות ופסיכודרמה. מורן תעביר את שיעורי התנועה בקורס. 

דובי וולפסון, 68, הבעלים של המשק עליו נמצאת שדמאמא. דובי הוא אגרונום במקצועו, ועד לא מזמן עבד בשירות ההדרכה של משרד החקלאות. דובי הוא גם מורה ליוגה ומנחה מדיטציה טיבטית. דובי מהווה חלק פעיל בקהילה. דובי יעביר במהלך הקורס שיעור יוגה ומדיטציה.