על שפת הערב
מאת מיכל אופנהיים

המופעים הקרובים:

יום שבת ה-18 ליוני בשעה 18:00 – הופעה ושיח אמנית ושותפים ליצירה

שדמאמא קהילה אקולוגית במושב שדמה (חצי שעה מת"א/ירושלים)

המופע 'על שפת הערב' נוצר בטבע ומבוצע בתוכו, בתיאטרון-חוץ ייחודי ופסטורלי שהוקם עבור היצירה ביער המאכל של שדמאמא (חצי שעה מת"א/ירושלים). "על שפת הערב" היא יצירה שעוסקת במחזוריות של הטבע ושל האדם: מעגל של איסוף, יצירה ובניה – אל מול שחרור האחיזה, התפרקות והרס. השאלה מי מתארח ביצירה של מי – המופע בתוך המרחב הטבעי, או המרחב הטבעי בתוך המופע – נבחנת לאורך היצירה, דרך עיסוק באדמה, בקול ובגוף.

את 'על שפת הערב' יצרה ב-2021 היוצרת והמוזיקאית מיכל אופנהיים במסגרת "הרזידנסי בשדמאמא" – תכנית שהות-אמן חדשה המתמקדת בקשר שבין יצירה, טבע וקהילה. האמניות והאמנים שנבחרו לתכנית, נקראו לגור באופן זמני ביער המאכל, ולעבור תהליך יצירתי ששואב השראה מהמקום: הצמחיה, קולות היער, בעלי החיים, הקהילה, וחיי קיימות המיטיבים עם האדם והאדמה. מראשית התהליך, קיימה אופנהיים הפריה הדדית עם קהילת שדמאמא, דרך התנסויות משותפות במוזיקה, בתנועה ובשיתופי פעולה אמנותיים. "על שפת הערב" נוצרה ומבוצעת בשיתוף עם אמנים חברי הקהילה: דורין עמיצור ועומר מסינגר.

המופע מוצג בתיאטרון שדמאמא – תיאטרון-חוץ שנבנה בתוך הטבע עצמו יחד עם הקהילה.

לאחר המופע תוגש ארוחת ערב בתשלום חברי
ב-19:30 נקיים שיח אמנית ושותפים ליצירה
מוזמנים לקחת חלק

משתתפים: דורין עמיצור, עומר מסינגר, מיכל אופנהיים
דרמטורגיה: ניר שאולוף
אוצרות והפקה: דר מוספיר, אורי מילמן
צילום וידאו וסטילס: עומר מסינגר
תודות: מעין צדקה, קרן יעבץ, ענת מרומי, קהילת שדמאמא

כרטיסים:
70 ש"ח ברכישה מוקדמת
80 ש"ח ביום המופע

מספר המקומות מוגבל
המופע כולל עירום

ניתן לרכוש שתיה, כיבוד וארוחת ערב במקום במחירים הוגנים

מחפשים טרמפ למופע? אל דאגה!
מלאו את פרטיכם בלוח הטרמפים ותבוא עליכם הישועה

חדש!
מועדון התרבות של שדמאמא נפתח!
הצטרפו וקבלו עדכונים, הנחות, הזמנות לטרום בכורות ועוד
לקבוצת הוואטסאפ השקטה לחצו כאן

על המשתתפים:

מיכל אופנהיים

מיכל אופנהיים

מלחינה, אמנית קול ויוצרת בשדה פרפורמנס רחב, שבמרכזו ניצבת חקירה קולית. ביצירתה היא עוסקת בשאלה מאין מגיע הקול באופן תרבותי, פרפורמטיבי ותודעתי, ומהן השלכותיו על תהליך היצירה. היא משלבת בין גישה ניסיונית וחוקרת לקול, לצד פרקטיקות שעושות שימוש במוזיקה ככלי לשינוי התודעה. יצירותיה זוכות לשבחים, והוצגו בין היתר בפסטיבל ישראל, פסטיבל מקודשת, פסטיבל צוללן למחול, וכן במוזיאונים ומרכזי אמנות שונים כמו מוזיאון פתח תקוה והמרכז לאמנות דיגיטלית. לצד עיסוקה כיוצרת, אופנהיים מלמדת שחקנים, רקדנים, זמרים ואמנים. לימדה ומלמדת בין היתר בחוג לתיאטרון באוניברסיטת ת"א, במדרשה, בחוג לכוריאוגרפיה באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים, ובמרכז כלים לכוריאוגרפיה. כמו כן, היא מכהנת כראש מסלול המוסיקה של ארט טים (לשעבר מתא"ן) – תכנית מצוינות לבני נוער בתחומי האמנויות.

דורין עמיצור

דורין עמיצור

פרפורמרית ויוצרת עצמאית, מורה ליוגה ולריקוד וצלמת אבסטרקטית. בוגרת האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. לומדת, יוצרת ורוקדת בוטו בהנחיית תמר בורר. עוסקת במפגש של הגוף עם סאונד, ובמרחבים טבעיים כמבע לטבעה של הפנימיות הרוקדת.

 

עומר מסינגר

עומר מסינגר

אדם וצלם. רוקד גאגא. לאחר שנים של הוראה וליווי במסגרות שונות, מתמקד בטיפול ויצירה. הצטרף לשדמאמא במרץ 2020 ומאז מוביל את התחום האמנותי והקולינרי

על שדמאמא:
שדמאמא היא מרחב קהילתי שיתופי ואקולוגי במושב שדמה (ביישובי גדרות). במרחק חצי שעה נסיעה מתל אביב ומירושלים, מתקיימת אלטרנטיבה ירוקה ובתקיימא למודלים הכלכלייםחברתייםסביבתיים המקיפים אותנו בחיי היומיום. בנוסף לחיי קיימות, שדמאמא מקיימת מגוון תכניות ואירועים מתחומים שונים לקהל הרחב והמקצועי, הכוללים סדנאות ושיעורים, הרצאות, אירועים לילדים ולמשפחות, תכניות מתנדבים ועוד

 

המופע "על שפת הערב" מתקיים בתמיכת מועצת הפיס לתרבות ולאמנות