מבוא לחשיבה מקיימת – מחזור פברואר

“הקורס מומלץ לכל מי שרוצה לפקוח עיניו, להבין  את המשמעות של קיומינו בעולם הנוכחי, להתחבר אל האדמה, אל פשטות העשייה, להצליח לחבר חזרה את כל חלקי עצמו ולהתבונן בזה באיטיות, בשלווה, כמו זרע שנובט בהצלחה ומתרומם מן האדמה.” 

 – מיה, ראשל”צ, השתתפה בקורס האחרון.

מוזמנים להצטרף אלינו לקורס מבוא לחשיבה מקיימת מחזור פברואר 2020
4 מפגשים בימי שישי בין 09:00 ל-14:00
(אם תרצו שהקורס הבא יהיה ביום אחר, כתבו לנו)

 שדמאמא היא קהילה אקולוגית אשר חוקרת ומתנסה כבר למעלה מ-7 שנים. הקורס הזה מנגיש את העקרונות של תפיסת עולמנו.

  בקורס נכיר ונעמיק בתפיסת החיים המקיימת, שהיא פתרון הוליסטי למשבר האנושי, האקולוגי והאקלימי שאנו נמצאים בעיצומו. נעשה זאת דרך חיבור לגוף, לימוד מעמיק ועבודה עם הידיים. 

 לפני כל מפגש תקבלו חומרים ייחודיים ומרתקים לקריאה וצפייה.

 במהלך הקורס ואחריו תתחילו להתבונן על דפוסי ההתנהגות שלכם, על התרבות ועל החברה באור חדש. המפגש עם הטבע, כל טבע, ירגיש שונה ומרענן.  ייתכן שתתחילו לשאול שאלות שמעולם לא העזתם לשאול. 

 כל מפגש כולל:

 • 5 שעות באווירה המיוחדת של שדמאמא, מוקפים טבע
 • שיעור תנועה, לימוד מעמיק והתנסות מעשית
 • ארוחת צהריים מלאה ומגוונת המבוססת על חומרי גלם איכותיים, אורגניים ומקומיים.
 • תה, קפה, פירות ונשנושים במהלך היום
 • צ’ופרים לקחת הביתה: פסטו מהליקוט, שוקולד מעשה ידיכם ועוד
 • סל ירקות אורגני לשבת בסוף היום
 • דפי מידע על הנושאים שעסקנו בהם, אליהם תוכלו לחזור בעתיד
 • המלצות לסרטים וחומר לקריאה והעשרה

 סילבוס:

 • מפגש ראשון 5/2: היכרות עם שדמאמא, חיי הקהילה, והתנסות בהתנהלות יומיומית בת קיימא.
 • מפגש שני 12/2: סדנת ליקוט צמחי בר למאכל ולמרפא. שיעור על אחריות רגשית.
 • מפגש שלישי 19/2: למידה על צרכנות אחראית תוך הכנת שוקולד אתי ואיכותי.
 • מפגש רביעי 26/2: יוגה, מדיטציה, תקשורת בינאישית וזמן ללא מילים ביער.
 • מפגש חמישי 5/3: תאריך משוריין למקרה שנצטרך לדחות את אחד המפגשים עקב מזג אוויר סוער.

 עלות הקורס היא 960 ש”ח (800 בהרשמה המוקדמת עד ה-23/1).

אם העלות היא אתגר בשבילכם, דברו איתנו ונמצא דרך.

 

להרשמה מלאו את הטופס הזה ונחזור אליכם לשיחת היכרות טרם התשלום. 

 

המלצות המשתתפים

 

להלן המלצות המשתתפים שהשתתפו בקורס האחרון שהתקיים במבנה של 4 מפגשים בימי רביעי למשך 9 שעות כל מפגש. הקורס שינה את שמו במחזור הזה.

מיה, ראשל"צ
 

בארבעה מפגשים אורי וחברי קהילת שדמאמא הצליחו לעורר אותי ולבצע חיבורים שנראו לי עד היום בלתי אפשריים. כה פשוט לאהוב את האדמה ואת מעיין החיים שנובע ממנה ואנו בוחרים לברוח אל מקום אחר.  שיעורי התנועה גרמו לגופי להתגמש ולא לפחד לגעת באדמה. עבודת האדמה נראתה פתאום פחות מפחידה ומעגלי השיחה והשיתוף היו מנוע מקדם אל הלב ומשם החוצה אל העולם. הארוחות היו מושלמות וכיפיות. הקורס מומלץ לכל מי שרוצה לפקוח עיניו, להבין  את המשמעות של קיומינו בעולם הנוכחי, להתחבר אל האדמה, אל פשטות העשייה, להצליח לחבר חזרה את כל חלקי עצמו ולהתבונן בזה באיטיות, בשלווה, כמו זרע שנובט בהצלחה ומתרומם מן האדמה.

תודה על כל האהבה”

 

שרון, ר"ג

“כששמעתי על הקורס “מבוא לקיימות הוליסטית” חשבתי שההסבר מעניין אותי מאוד אבל בטח זה יהיה קורס שאנטי באנטי של כל מיני רוחניקים. מה שמצאתי, זה קבוצה של אנשים מאוד ענייניים, שאיכפת להם מהסביבה, מהעולם ובכלל. גיליתי עולם בו אנשים שונים זה מזה יכולים להתחבר בעשייה לטובת הכלל. גיליתי אנשים שונים ומגוונים שמוכנים דרך דוגמא אישית לחולל שינוי בצעדים קטנים אך משמעותים. על עצמי למדתי המון. למדתי להתבונן על הסובבים אותי, על הסביבה ועל עצמי בעיניים רכות יותר בעלי חמלה שלא ידעתי שיש בי. הייתי ממליצה לכל מי שרוצה לראות השקפת עולם אחר לבוא וללמוד. החומר על קיימות היה חדש יחסית עבורי, ועורר בי עוד שאלות וחומר למחשבה. שווה לנסות.”

 

רעות, יבנה

“החלטתי להצטרף כמה ימים לפני שהתחיל הקורס ולא התחרטתי!!

הקורס אפשר לי להפגש עם אנשים מיוחדים ומעניינים שיש לנו נושאים וערכים משותפים.

אהבתי מאוד את שיעורי הריקוד/ יוגה, את הדיונים בנושאים השונים, שכן זה אפשר לי להכיר עוד זוויות ראיה של אנשים אחרים, ואת הארוחות הצהרים המופלאות.

כמי שגרה בעיר, יוצא לי לעיתים רחוקות לפגוש אנשים שמתעניינים בנושא קיימות כמוני.

נהנתי מאוד וחיכיתי לכל מפגש ושמחה על החיבורים המיוחדים שנוצרו לי עם האנשים שעכשיו אני יכולה לקרוא להם חברים.

תודה לכם!”

משה, מושב שדמה

“אני נפעם מהחוויה שעברתי בקורס מבוא לקיימות הוליסטית ומהפגישה אתכם – קהילת שדמאמא המקסימה.

בקורס עיסינו את הלב במתנות ירוקות בגווני אדמה, בריח לואיזה ולימונית עשבים ובוץ, וברוח מלטפת.

התחברתי – הגוף והנשמה, לחבריי בסדנה, לפשטות, חמלה לצומח ולחי באשר הוא, לנתינה ושפע.

למדתי לאהוב ולחוות את ערכי הקיימות בשמירה על מגוון ביולוגי בכדור הארץ, האחריות האישית בצרכנות ומחזור, ההקשבה ואפשרויות הקהילה לשנות.

אתם בשבילי, קהילת שדמאמא במתחם המקסים, דוגמה אישית וקהילתית לאפשרות של שינוי.

מאחל הצלחה בהמשך הדרך – אוהב, משה אבני.”

 

אודות שדמאמא

שדמאמא ממוקמת במשק 43 במושב שדמה, בישובי גדרות, בין יבנה לגדרה, כחצי שעה נסיעה מת”א. במקום קיים יער מאכל בן 5 שנים המשתרע על שטח של כ-18 דונם. קהילת שדמאמא כוללת אנשים המתגוררים בשטח החווה וחולקים מרחבים משותפים ואלו שגרים מחוצה לה ומגיעים בתדירויות משתנות. אתם מוזמנים להצטרף לשבט הקטן שלנו, גם אם רק לרגע. 

אודות המנחים

אורי מילמן, 40, מהמקימים של שדמאמא, חי בה ב-7 שנים האחרונות והמוביל של הקורס. אורי היה בעולם ההייטק מ-2007. אמנם ההייטק שירת אותו, אך בשנים האחרונות הרגיש שהוא מבזבז את זמנו ויכולתיו במקום הלא נכון. בהדרגתיות הוא הוריד אחוזי משרה עד שב-2018 עזב את ההייטק לגמרי. מאז אורי מקדיש את עצמו לדברים שחשובים לו: יצירת מקום לאדם, חיבור לטבע, חינוך לקיימות וחשיבה עצמאית. העבודה הפנימית חשובה לאורי לא פחות מכל יצירה חיצונית, ויש לו ברזומה סדנאות עומק שעזרו לו להכיר את עצמו יותר, וכמו כן קיבל השראה מספרים. אורי הוא אוטודידקט, וצבר הרבה מהניסיון שלו דרך ניסוי וטעיה. במהלך שנותיו בשדמאמא הוא צבר ידע בבניה באדמה, הקמת שירותי קומפוסט, פריסת מערכות השקיה, תכנון יער מאכל, שתילת עצים, עבודה בעץ, ריתוך, חשמל ועוד. הוא אוהב לרקוד, מתרגל יוגה, ולא מפחד לטעות. 

מיכל ניב, 38, הגיעה לשדמאמא יחד עם אורי ב-2013 והובילה את המהלכים הבינאישיים בקהילה עד 2016, אז עזבה לארה”ב עם בן זוגה. ב-2019 חזרה, וכיום היא אמא לסקויה בת ה-10 חודשים. גם היום מיכל לוקחת חלק פעיל בהובלת התהליכים הבינאישיים בקהילה. מיכל שותפה בחברת ReForest, שמייעצת ומקימה יערות מאכל ברחבי הארץ. מיכל תעביר יחד עם אורי את השיעור בנושא תקשורת בינאישית.

מורן זילברברג, 39, אמא לאורי בת ה-8 ודרור בת ה-5. רקדנית, יוצרת ומורה למחול, גרה בשכנות לשדמאמא ומהווה חלק מהקהילה בשנתיים האחרונות. למדה הנחיית קבוצות ופסיכודרמה. מורן תעביר את שיעורי התנועה בקורס. 

דובי וולפסון, 68, הבעלים של המשק עליו נמצאת שדמאמא. דובי הוא אגרונום במקצועו, ועד לא מזמן עבד בשירות ההדרכה של משרד החקלאות. דובי הוא גם מורה ליוגה ומנחה מדיטציה טיבטית. דובי מהווה חלק פעיל בקהילה. דובי יעביר במהלך הקורס שיעור יוגה ומדיטציה.